מוטיבציה לטווח קצר ומוטיבציה לטווח ארוך:

תמונה למוטיבציה


רונית הגיעה אליי והמשפט הראשון שאמרה היה די, אני חייבת לרדת במשקל, הרופאה ממש הפחידה אותי עם הבדיקות עכשיו ואני ממש ממש לא רוצה להתחיל לקחת תרופות, מה אני רק בת 51 לאן אני אגיע ככה?

וזה הזכיר לי את שתי המוטיבציות שלנו לשינוי, האחת יכולה לגרום לנו להתחיל תהליך, לעשות שינוי והיא בדרך כלל מאוד עוצמתית ומהירת השפעה, אך לרוב היא גם נחלשת ונשחקת ולא מחזיקה לאורך זמן. דוגמה למוטיבציה כזו היא בדיקות דם שהראו עליה בכולסטרול או בערכי הסוכר או מישהו קרוב שחלה או נפטר או הערה שקיבלנו על המראה החיצוני/המשקל/נזיפה מהרופא.

המוטיבציה השנייה היא זו הנחוצה לנו כדי להמשיך ולשמר את השינוי שעשינו, היא צריכה לבוא ממקום עמוק יותר, רגשי, מחובר לערכים שלנו ולעיתים לוקח זמן למצוא אותה.

המוטיבציה השנייה חשובה כי בכל תהליך של דיאטה או שינוי הרגלי אכילה יש הרבה מקומות לנפילות, פיתויים ואזורי סיכון, בין אם זה אירוע בערב, חופשה או יום קשה בעבודה. ועל מנת שנצליח לעמוד בהם ולהתמיד לאורך זמן נזדקק לה.

אז איך תגלי את המוטיבציה הפנימית הזו, העמוקה, ארוכת הטווח?

תתחילי בלשאול את עצמך למה את רוצה את השינוי שאת עושה?

מן הסתם קודם יצופו התשובות האוטומטיות, היומיומיות שמשותפות לכולנו למשל: לרדת במשקל, להוריד את הכולסטרול, להרגיש יותר טוב, יותר בנוח, שהבגדים יישבו עליי יפה וכן הלאה. אלה קולות המוטיבציה הקצרה.

כעת אני מזמינה אותך לנסות ולהבין מה יקרה כשתשיגי את כל אלה, מה זה יאפשר לך, מי תהיי כשתגיעי לשם? מה יהיה שונה? באיזה אופן החיים שלך ייראו אחרת? איזה ערכים שחשובים לך השינוי ידגיש?

לאט לאט תגלי סיבות עמוקות יותר, חזקות יותר, משמעותיות יותר.

ואז אני מזמינה אותך לבחון האם אותן סיבות מצליחות להחזיק אותך במסע גם במצבי פיתוי, האם זה מספיק לך. אם כן מצוין, ואם לא תמשיכי לשאול שאלות ולדייק מה המוטיבציה עבורך.

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ?
השאירי פרטים

בלוג

גברת ביקורת

ככה תנצחי את גברת ביקורת. לפני זמן-מה אישה שמאוד יקרה לליבי חגגה יומולדת. כעבור מספר ימים היא שלחה לי כמה תמונות מהאירוע. תמונות שלי. מכירה

קרא עוד »
בלוג

הבטחות שווא

מכירה את ההבטחות האלו? איך תורידי 15 ק"ג בשלושה חודשים!? כמעט בכל יום צצה כתבה חדשה על זו שירדה 10 קילו, או פרסומת על התוכנית

קרא עוד »
בלוג

סיפור בג'ינס

אוף, איזה בוקר מבאס התחיל לך.תכננת ללבוש את הג'ינס האהוב עליך, זה שקנית בשנה שעברה. לקחת אותו, נכנסת לתוכו ו..לא, זה פשוט לא להאמין- הוא

קרא עוד »